- Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Kalsk 91, 66-100 Sulechów,
- Oddział w Lubniewicach, Glisno 123, 69-210 Lubniewice

(+48) 68 385 20 91
sekretariat@lodr.pl

Agata Pilecka
Kategoria:

wschowa

W ubiegłym roku, inicjatywy MRiRW, Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Kalsku założył partnerstwa wodne w sześciu powiatach woj. lubuskiego (żagański, zielonogórski, krośnieński, międzyrzecki, świebodziński, gorzowski). Łącznie podpisano deklaracje współpracy z 54 członkami.

Pod koniec ubiegłego roku wydane zostały broszury ,,Dobre praktyki wodne’’ danego powiatu, które dostępne są na naszej stronie internetowej pod linkiem: https://www.lodr.pl/innowacje/1450-lokalne-partnerstwo-wodne-co-dalej.

W 2022 roku dla wszystkich zdeklarowanych członków LPW ww. powiatów zostały napisane i wydane przy współpracy z Uniwersytetem zielonogórskim, Raporty Gospodarki Wodnej. Niniejsze raporty opisują stan gospodarki wodnej danego terenu oraz określają potrzeby związane z poprawą sytuacji wodnej na terenie powiatu. Na podstawie niniejszych raportów, członkowie partnerstwa wodnego będą mogli aplikować o dofinansowanie inwestycji wodnych do ARiMR.

20 kwietnia 2022 r., w siedzibie Lubuskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Kalsku odbyło się spotkanie podsumowujące dla zdeklarowanych członków LPW. Podczas spotkania podsumowaliśmy: ubiegły rok, efekty spotkań oraz zostały rozdane raporty w wersji elektronicznej. Raporty do pobrania na końcu.

Od 21 kwietnia br. rozpoczęliśmy cykl spotkań w kolejnych sześciu powiatach woj. lubuskiego. Spotkania odbywały się w dniach:
21 kwietnia powiat wschowski
25 kwietnia powiat żarski
26 kwietnia powiat nowosolski
27 kwietnia powiat strzelecko- drezdenecki
28 kwietnia powiat słubicki
29 kwietnia powiat sulęciński.

Na spotkaniach obecni byli m.in. włodarze gmin, powiatów, przedstawiciele nadleśnictw itd. Po krótkim wykładzie nt. zasobów wodnych danego powiatu, przeszliśmy do zapoznania się i dyskusji.

Następne spotkania planowane są na przełomie czerwca i lipca.

Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej i prenumerowania miesięcznika Lubuskie Aktualności Rolnicze, gdzie będą ogłaszane terminy kolejnych spotkań.

Raporty:
Gorzów Wielkopolski
Krosno Odrzańskie
Międzyrzecz
Świebodzin
Zielona Góra
Żagań

 

  • nowa
  • slubice
  • strzelce
  • sulecin
  • wschowa
  • zary