Wsparcie do przezimowanych rodzin pszczelich – 50 zł do jednego pnia, nabór trwa - Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Kalsku

Reklama
BOMADEK Instalacja cieplna

Wsparcie do przezimowanych rodzin pszczelich – 50 zł do jednego pnia, nabór trwa

Zdjęcie: Grafika ARIMR
Zdjęcie: Grafika ARIMR

Do 31 maja 2024 r. można składać wnioski, w ramach pomocy de minimis w rolnictwie, o dofinasowanie do przezimowanych rodzin pszczelich. Budżet na ten cel to 80 mln zł. Do tej pory dokumenty złożyło 5,3 tys. pszczelarzy.
Nabór prowadzą biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dotychczas zarejestrowały one 5,3 tys. wniosków. Dokumenty można składać do 31 maja osobiście lub przez pełnomocnika, wysyłać poleconą przesyłką rejestrowaną nadaną w placówce Poczty Polskiej lub za pośrednictwem platformy ePUAP.

Środki finansowe z budżetu państwa, podobnie jak w latach ubiegłych, są przeznaczone dla hodowców pszczół, którzy prowadzą działalność nadzorowaną w zakresie utrzymywania tych owadów, są wpisani do rejestru prowadzonego przez Powiatowego Lekarza Weterynarii i mają nadany przez ARiMR numer w ewidencji producentów.

Stawka dofinansowania to – tak jak w poprzednim roku – 50 zł do każdej przezimowanej rodziny pszczelej, a pula środków zarezerwowanych na tę pomoc wynosi 80 mln zł.

O środki na utrzymanie pszczół w okresie bezpożytkowym można się ubiegać w Agencji już po raz czwarty. W 2021 roku pszczelarze otrzymali z tego tytułu blisko 20 mln zł, w 2022 ponad 23 mln zł, a w 2023 niemal 77 mln zł.

Więcej informacji na stronach ARIMR:

https://www.gov.pl/web/arimr/nabor-2024---pomoc-dla-pszczelarzy-do-przezimowanych-rodzin-pszczelich

https://www.gov.pl/web/arimr/wsparcie-do-przezimowanych-rodzin-pszczelich--50-zl-do-jednego-pnia-nabor-trwa?fbclid=IwAR2M9qkxJJW2jsgz0530PCS79Touf7zEaA0AfJk-KwixisDTPNB1eCNTCOk

 

Kalendarz wydarzeń i szkoleń
Powiatowe Zespoły Doradztwa Rolniczego
Lubuskie Aktualności Rolnicze
Nowość
Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w KalskuLubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Kalsku