Śliwkowe Love - rozstrzygnięcie konkursu na najlepsze ciasto ze śliwkami - Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Kalsku

Śliwkowe Love - rozstrzygnięcie konkursu na najlepsze ciasto ze śliwkami

Śliwkowe Love - rozstrzygnięcie konkursu na najlepsze ciasto ze śliwkami

Dnia 17.09.2023 r., podczas imprezy plenerowej XIII Kiermaszu Ogrodniczego 2023 w Kalsku został zorganizowany konkurs wypieków pn. „Śliwkowe love”. Konkurs był przeznaczony dla osób fizycznych, organizacji zrzeszonych zarejestrowanych i nie zarejestrowanych (np. Kół Gospodyń Wiejskich, rad sołeckich, rad kościelnych, OSP itp.) z województwa lubuskiego.

Celem konkursu był wybór i prezentacja najsmaczniejszych i najciekawszych wypieków, (których obowiązkowymi składnikami były śliwki), integracja środowisk wiejskich poprzez zaangażowanie w rywalizację, wymiana doświadczeń kulinarnych pomiędzy uczestnikami pochodzącymi z różnych miejscowości Ziemi Lubuskiej oraz podtrzymanie i krzewienie tradycji wypieku domowych ciast. Ważnym aspektem było również promowanie i wspieranie Kół Gospodyń Wiejskich, w oraz mieszkańców obszarów wiejskich w szczególności w zakresie aktywizacji wspólnot i społeczności lokalnych.

Konkurs przebiegał jednoetapowo, podczas imprezy plenerowej XIII Kiermaszu Ogrodniczego 2023 w siedzibie LODR Kalsk. Do Konkursu pn. „Śliwkowe love” w terminie zgłosiło się 14 uczestników z województwa lubuskiego, lecz wyłoniono  trzy pierwsze miejsca:

Konkurs wypieków „Śliwkowe love”

I miejsce zajęła Pani Helena Banachowicz z ciastem: Czekoladowa śliwka
II miejsce zajęło Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Pomorsku za wypiek: Ciasto śliwkowe
III miejsce Koło Gospodyń Wiejskich w Ostrzycach z ciastem: Fantazja śliwkowa

Zarówno Laureatom, jak i wszystkim Uczestnikom  Konkursu serdecznie gratulujemy i zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych wydarzeniach.

Kalendarz wydarzeń i szkoleń
Powiatowe Zespoły Doradztwa Rolniczego
Lubuskie Aktualności Rolnicze
Nowość
Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w KalskuLubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Kalsku