Relacja ze szkolenia wyjazdowego do Szwecji - Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Kalsku

Relacja ze szkolenia wyjazdowego do Szwecji

CDR
CDR

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie zorganizował w dniach 9-13 października 2023 r. szkolenie wyjazdowe do Szwecji nt.: Hodowla zwierząt gospodarskich w celu prowadzenia terapii z udziałem zwierząt realizowane w zakresie SIR w ramach Planu Operacyjnego KSOW na lata 2022-2023.

Uczestnikami szkolenia byli przedstawiciele podmiotów zajmujących się tematyką rozwoju rolnictwa społecznego w Polsce - specjaliści i doradcy zatrudnieni w wojewódzkich ośrodkach doradztwa rolniczego oraz przedstawiciel Departamentu Oświaty i Polityki Społecznej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Celem szkolenia było zapoznanie uczestników z hodowlą zwierząt gospodarskich w celu prowadzenia terapii z udziałem zwierząt oraz dobrymi praktykami w zakresie funkcjonowania gospodarstw rolnych prowadzących usługi terapeutyczne z udziałem zwierząt gospodarskich w Szwecji.

Ze strony LODR Kalsk w wyjeździe uczestniczyły p. Joanna Janowicz z Działu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz p. Beata Żurawska z PZDR Nowa Sól/Wschowa.

https://www.cdr.gov.pl/aktualnosci-instytucje/4614-relacja-ze-szkolenia-wyjazdowego-do-szwecji

Kalendarz wydarzeń i szkoleń
Powiatowe Zespoły Doradztwa Rolniczego
Lubuskie Aktualności Rolnicze
Nowość
Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w KalskuLubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Kalsku