Olimpiada Wiedzy o BHP i rolnictwie rozstrzygnięta! - Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Kalsku

Olimpiada Wiedzy o BHP i rolnictwie rozstrzygnięta!

Olimpiada Wiedzy o BHP i rolnictwie rozstrzygnięta!Ważne

Zmagania w zakresie wiedzy o BHP i rolnictwie mamy już za sobą. Znamy też zwycięzców XVIII Olimpiady wiedzy o BHP i rolnictwie dla uczniów i rolników, która odbyła się w Lubuskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Kalsku. Poziom tegorocznych zmagań był na bardzo wysokim poziomie i bardzo wyrównany. Świadczyć o tym może między innymi konieczność przeprowadzenie dwóch dogrywek w celu wyłonienia ostatecznej kolejności. Komisja po zliczeniu wszystkich punktów wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach - uczeń i rolnik. Wyniki przedstawiają się następująco:

Kategoria ROLNIK
1. Andrzej Sawicki 
2. Adam Najdek
3. Artur Jasiński
4. Kazimierz Ostrowski
5. Michał Ostrowski
6. Kacper Kucharczuk
7. Dawid Stolpa
8. Adam Kowalik
9. Przemysław Szyszko
10. Bartosz Niparko

Kategoria UCZEŃ
1. Bartłomiej Sym
2. Miłosz Francuzik
3. Paweł Motyka
4. Kornel Burak
5. Jakub Szuszkiewicz
6. Filip Gnach
7. Jakub Sadłowski
8. Jagoda Składzień
9. Olimpia Światłowska
10. Wojciech Obarzanek

W czasie obrad jury Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim zaprezentowała interaktywną prelekcję pt.: "ROLA PREWENCJI W CODZIENNYM ŻYCIU". Tematem było szeroko rozumiane bezpieczeństwo, higieny pracy i pierwsza pomoc. Spotkanie poprowadziła st. kpt. Aleksandra Świstel – koordynator Prewencji Społecznej Państwowej Straży Pożarnej woj. lubuskiego oraz mł. asp. Krystian Misiak z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze. Podczas prezentacji Strażacy zademonstrowali wszystkie niebezpieczne sytuacje domowe przy pomocy Mobilnego Symulatora Zagrożeń Pożarowych. Symulator sterowany przez aplikację ułatwia zobrazowanie, w jaki sposób w poszczególnych pomieszczeniach rozprzestrzenia się dym podczas pożaru sadzy w kominie oraz jak działają czujniki wykrywające m.in. tlenek węgla. Mobilny symulator to miniaturowy dom jednorodzinny z pełnym wyposażeniem każdego z pomieszczeń, który służy do edukacji. Jak często podkreślają strażacy, to właśnie w domach – gdzie czujemy się najbezpieczniej – najczęściej dochodzi do różnego rodzaju zdarzeń i wypadków. Stawiamy na edukację rolników oraz mieszkańców obszarów wiejskich, bowiem wiedza w zakresie bezpieczeństwa jest najbardziej efektywną, a jednocześnie jedną z najtańszych form przeciwdziałania zagrożeniom. Edukacja z zakresu BHP stanowi podstawową drogę kształtowania bezpieczeństwa ludności. Ma ogromny wpływ na postawy, wartości, wiedzę i umiejętności – konieczne do prawidłowego zachowywania się na wypadek zagrożeń.

Dziękujemy wszystkim Instytucjom zaangażowanym w organizację wydarzenia. A było ich niemało: Zielonogórski Rynek  Rolno - Towarowy S.A., KRUS Zielona Góra, Lubuski Urząd Wojewódzki, Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze, Państwowa Inspekcja Pracy. Okręgowy Inspektorat Pracy w Zielonej Górze, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Gorzowie Wlkp., ARIMR Oddział Regionalny w Zielonej Górze, Lubuska Izba Rolnicza w Zielonej Górze, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp., Szkołom rolniczym z Kamienia Małego, Bobowicka, Henrykowa oraz Gorzowa Wlkp.

Kalendarz wydarzeń i szkoleń
Powiatowe Zespoły Doradztwa Rolniczego
Lubuskie Aktualności Rolnicze
Nowość
Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w KalskuLubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Kalsku