Ogólnopolski konkurs filmowy "Świat się kręci wokół wsi" - Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Kalsku

Ogólnopolski konkurs filmowy "Świat się kręci wokół wsi"

Ogólnopolski konkurs filmowy "Świat się kręci wokół wsi"

Trwa III ogólnopolski, amatorski konkurs filmowy „Świat się kręci wokół wsi” zorganizowany przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Partnerami w organizacji konkursu są: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Organizator czeka na Wasze zgłoszenia i filmowe opowieści o życiu na wsi, które staną się inspiracją dla innych młodych ludzi. Dlatego nie zwlekaj! Prześlij pilnie do Organizatora swoje zgłoszenie oraz nagraj i przekaż swój film. Pokaż jak zmienia się polska wieś.

Jak się zgłosić?
Organizator przyjmuje formularze zgłoszenia do 22 września 2023 r., a filmy do 13 października 2023 r. Szczegóły znajdziesz na stronie MRiRW: https://www.gov.pl/web/rolnictwo/iii-ogolnopolski-konkurs-filmowy-swiat-sie-kreci-wokol-wsi---2023-r oraz na stronach Partnerów konkursu (KOWR i ARiMR): https://www.gov.pl/web/kowr/aktualnosci; https://www.gov.pl/web/arimr/wszystkie-aktualnosci.

Do kogo skierowany jest konkurs?
Konkurs jest skierowany do młodych mieszkańców wsi, w wieku od 16 do 30 roku życia.

Cel konkursu:
Organizator czeka na filmowe opowieści o życiu na wsi, które staną się inspiracją dla innych młodych ludzi. Celem konkursu ogłoszonego przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Roberta Telusa jest ukazanie wsi jako miejsca z nowymi perspektywami do życia i rozwoju zawodowego, szczególnie dla ludzi młodych. Dzięki tej inicjatywie przekonamy się, że życie na wsi ma wiele pozytywnych aspektów, a rolnik to zawód z przyszłością. Zobaczymy, że rolnik to człowiek wszechstronny, który pielęgnuje tradycję i dziedzictwo kulturowe polskiej wsi oraz adaptuje trendy w zakresie ekologii i ochrony środowiska. Przekonamy się, że rolnictwo to ważna gałąź gospodarki narodowej, w której efektywnie wykorzystuje się fundusze unijne i, która zapewnia bezpieczeństwo żywnościowe.

Młodzi mieszkańcy wsi! Serdecznie zachęcamy Was do wzięcia udziału w Konkursie! Organizator czeka na Wasze formularze zgłoszenia do 22 września 2023 r., a na filmy do 13 października 2023 r.

Kalendarz wydarzeń i szkoleń
Powiatowe Zespoły Doradztwa Rolniczego
Lubuskie Aktualności Rolnicze
Nowość
Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w KalskuLubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Kalsku