Najładniejsze gospodarstwo agroturystyczne województwa lubuskiego w 2023 roku - sylwetki uczestników - Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Kalsku

Najładniejsze gospodarstwo agroturystyczne województwa lubuskiego w 2023 roku - sylwetki uczestników

Najładniejsze gospodarstwo agroturystyczne województwa lubuskiego w 2023 roku - sylwetki uczestników

W celu promocji i nagradzania najlepszych inicjatyw agroturystycznych oraz promowania tego spokojnego i harmonijnego sposobu spędzania wolnego czasu Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Kalsku po raz kolejny zorganizował Konkurs na "Najładniejsze gospodarstwa agroturystyczne województwa lubuskiego w 2023 roku". 

Głównym celem Konkursu było promowanie zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich oraz wspieranie właścicieli gospodarstw w dbałości o lokalne dziedzictwo kulturowe i środowisko naturalne. Ponadto, była to wyjątkowa okazja, aby wyróżnić osoby, które 
w szczególny sposób dbają o swoich gości i otaczającą przyrodę. 

Po długim procesie oceny, jury konkursu wyłoniło zwycięzców, których sylwetki można zobaczyć w artykule opublikowanym w dn. 18.09.2023 na naszej stronie internetowej:

I Miejsce i jednocześnie tytuł „Najładniejszego gospodarstwa agroturystycznego województwa lubuskiego w 2023 roku” otrzymało Gospodarstwo agroturystyczne KOS 
w Lubniewicach, prowadzone przez Państwo Danutę i Czesława Knopkiewicz (powiat sulęciński, gmina miejsko-wiejska Lubniewice).

Miejsce na podium zajęły również:

II miejsce- Stara Szkoła Uście w Uściu, w której Gospodarzem jest Pan Rafał Doros, (powiat nowosolski, gmina Kolsko).

III miejsce- Agroturystyka Ela w Łagowie, prowadzona przez Panią Elżbietę Tomkiewicz 
z rodziną (powiat krośnieński, gmina Dąbie).

Wyróżnienia otrzymały:

  1. Młyn nad Jabłonną w Kijach, Państwa Małgorzaty i Pawła Wachelka (powiat zielonogórski, gmina Sulechów).
  2. Gospodarstwo agroturystyczne Skotopaska w Darnawie, Państwa Sylwii Kowalik-Lichuta i Andrzeja Lichuta( powiat świebodziński, gmina Skąpe).

Zapraszamy do prezentacji pozostałych uczestników Konkursu:

  1. Gospodarstwo agroturystyczne Szumiąca w Szumiącej, prowadzone przez Panią Elżbietę Grzelak z rodziną (powiat międzyrzecki, gmina Międzyrzecz).
  2. Gospodarstwo agroturystyczne Roma w Zdroisku, Pani Danuty Cieśla (powiat gorzowski, gmina Kłodawa).
  3. Gospodarstwo rolno-agroturystyczne, Zagroda Edukacyjna Dereniówka w Lubiechni Wielkiej, Pani Grażyny Dereń (powiat słubicki, gmina Rzepin).
  4. Gospodarstwo agroturystyczne Lansada w Milsku, prowadzone przez Pana Tadeusza Kuflińskiego z rodziną (powiat zielonogórski, gmina Zabór).
  5. Gospodarstwo agroturystyczne Dolatówka w Bledzewie, Państwa Magdaleny i Andrzeja Dolata (powiat międzyrzecki, gmina Bledzew).
  6. Projekt Przełazy w Przełazach, Państwa Katarzyny Mackiewicz i Igora Ernandes (powiat świebodziński, gmina Lubrza).

Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczestnikom za udział w tegorocznej edycji Konkursu i zapraszamy do współpracy w kolejnych latach. 

Kalendarz wydarzeń i szkoleń
Powiatowe Zespoły Doradztwa Rolniczego
Lubuskie Aktualności Rolnicze
Nowość
Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w KalskuLubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Kalsku