Lubuskie Aktualności Rolnicze sierpień 20223 - Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Kalsku

Lubuskie Aktualności Rolnicze sierpień 20223

Lubuskie Aktualności Rolnicze sierpień 20223Ważne
Szanowni Państwo, mieszkańcy obszarów wiejskich, rolnicy, drodzy Czytelnicy

Dla jednych czas urlopowego lenistwa, wyjazdów, kąpieli w morzach, jeziorach, górskich spacerów… Dla innych czas wytężonej, trudnej rolniczej pracy. Żniwa gdzieniegdzie już za nami, tu i tam trwają, a jeszcze gdzie indziej przed nami. Taki to lipcowo-sierpniowy czas. Oddajemy w Państwa ręce kolejny letni numer Lubuskich Aktualności Rolniczych, z nadzieją, że zarówno Ci korzystający z letnich atrakcji, jak i Ci pracujący znajdą czas na lekturę. A jest kilka artykułów, na które warto w tym wydaniu zwrócić szczególną uwagę.

Polecamy „studniówkę” Ministra Rolnictwa Roberta Telusa. To krótkie podsumowanie pierwszych 100 dni Pana Ministra na tym stanowisku. Przeczytacie tam Państwo o priorytetach w pracy Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, trudnej walce z efektami wojny na Ukrainie, stabilizacji cen na rynku płodów rolnych, o sukcesach na arenie międzynarodowej oraz najbliższych planach MRiRW. 

Wiele ciekawych informacji znajdą Państwo w artykule Jana Krajki „Uprawa żyta ozimego na cele konsumpcyjne”. To zbiór niezbędnych i przydatnych informacji o życie ozimym dla osób zainteresowanych jego wysiewem. Z artykułu dowiecie się co zrobić, aby uzyskać ziarno dobrej jakości czy wysoki poziom plonowania. Podpowiadamy też czym się kierować w doborze odpowiedniej odmiany. 

Kolejny raz w naszym miesięczniku zajmujemy się także tematem związanym z rolnictwem ekologicznym. Tym razem ma to związek z wizytą w gospodarstwie ekologicznym „Zagroda szczęśliwych zwierząt” w Białęgach w województwie wielkopolskim. W tym reportażu znajdziecie Państwo informacje jak na ekologii zrobić po prostu dobry interes.

W tym wydaniu Lubuskich Aktualności Rolniczych nie zabraknie także stałych pozycji, takich jak kolejna wizyta w pasiece, rozmowa z doradcą rolniczym w roku 100-lecia doradztwa w Polsce, wizytówki kolejnego, prężnie działającego Koła Gospodyń Wiejskich oraz wizyty w kolejnej gminie wiejskiej województwa lubuskiego. Życzymy miłej lektury.

Kalendarz wydarzeń i szkoleń
Powiatowe Zespoły Doradztwa Rolniczego
Lubuskie Aktualności Rolnicze
Nowość
Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w KalskuLubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Kalsku