Kiermasz Produktów Ekologicznych - Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Kalsku

Kiermasz Produktów Ekologicznych

Kiermasz Produktów Ekologicznych

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Materiał opracowany przez Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.
Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej
„Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Kiermasz Produktów Ekologicznych

Podczas XIII Lubuskiego Kiermaszu Ogrodniczego 17 września 2023 roku odbyła się kolejna edycja Kiermaszu Produktów Ekologicznych. Darmowa degustacja ekologicznych produktów odbyła się dzięki realizacji projektu w ramach schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na 2014-2020.

Celem operacji było przekazanie wiedzy i możliwości wzmacniania odporności jak i spożywania produktów ekologicznych od rodzimych, lokalnych przedsiębiorców podczas organizacji stoiska wystawienniczego. Produkty znajdujące się na Kiermaszu zostały zakupione od lokalnych rolników województwa lubuskiego prowadzących gospodarstwa w sposób ekologiczny.

Do degustacji dostępne były wyjątkowe sery od Pani Agnieszki Mazurek „Sery ze Świerkowej Doliny” oraz Edwarda Czerwonki „Sery na Wypasie”. Odwiedzający stanowisko mieli okazje otrzymać upominek  w postaci ekologicznej dyni rodzaju hokkaido z gospodarstwa prowadzonego przez Państwa Kamilę i Bogdana Kasperskich. Na stoisku nie zabrakło świeżych kiszonek od Pana Pawła Urbanowicza z Fundacji „Nasz Dom” oraz przepysznych przetworów i miodów z „Folwark Pszczew” od Pana Łukasza Robaka.

Kiermasz Ekologiczny cieszył się ogromnym zainteresowaniem ze strony odwiedzających. Uczestnicy kiermaszu mieli do dyspozycji szeroką paletę ekologicznych produktów od słodkich miodów po zdrowe soki z buraków. Dzięki degustacji odwiedzający mogli przekonać się, że naturalna oraz ekologiczna żywność potrafi naprawdę być nie tylko zdrowa ale zarazem smaczna.

Specjaliści obsługujący stanowisko z żywnością ekologiczną chętnie udzielali  z wielką chęcią informacji o produktach oraz producentach podkreślając ich wysoką jakość i zdrowotnym działaniem, co sprawiało, że z chęcią odwiedzający sięgali po dane naszych lokalnych, ekologicznych gospodarstw.

Prezentacja zdrowej żywności oraz wysokiej jakości cieszyła się dużym powodzeniem oraz rozgłosem ze strony mediów. Serdecznie zapraszamy na kolejny Kiermasz Produktów Ekologicznych, który odbędzie się w następnym roku.

Do Zobaczenia!

Kalendarz wydarzeń i szkoleń
Powiatowe Zespoły Doradztwa Rolniczego
Lubuskie Aktualności Rolnicze
Nowość
Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w KalskuLubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Kalsku