Dopłaty bezpośrednie i obszarowe 2023 – ruszyły płatności końcowe - Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Kalsku

Dopłaty bezpośrednie i obszarowe 2023 – ruszyły płatności końcowe

Dopłaty bezpośrednie i obszarowe 2023 – ruszyły płatności końcowe

1 grudnia Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła przekazywanie pozostałych środków w ramach tegorocznej kampanii płatności bezpośrednich i obszarowych. W pierwszym dniu z tego tytułu do rolników trafiły ponad 4 mln zł.

W tegorocznej kampanii o dopłaty bezpośrednie ubiegało się 1,24 mln rolników. Pula środków na ten cel to blisko 17 mld zł. Od 16 października do 30 listopada wypłacane były zaliczki z tytułu płatności bezpośrednich i obszarowych za 2023 rok. W tym okresie na konta beneficjentów trafiło blisko 9,2 mld zł. Od 1 grudnia przekazywane są płatności końcowe. Pierwsze przelewy, które otrzymało blisko 7 tys. gospodarzy, opiewają na ponad 4 mln zł. Ostateczny termin realizacji wypłat upływa 30 czerwca 2024 r. Oczekujący na pieniądze powinni sprawdzić, czy biura powiatowe ARiMR mają właściwe dane dotyczące numerów ich kont bankowych. Jeżeli rachunek będzie nieaktywny, pieniędzy nie uda się skutecznie przekazać.

Więcej informacji pod linkiem: https://www.gov.pl/web/arimr/doplaty-bezposrednie-i-obszarowe-2023--ruszyly-platnosci-koncowe

Kalendarz wydarzeń i szkoleń
Powiatowe Zespoły Doradztwa Rolniczego
Lubuskie Aktualności Rolnicze
Nowość
Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w KalskuLubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Kalsku