Warsztaty Polowe już za nami

13 czerwca 2017 r. na poletkach doświadczalnych Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Świebodzinie odbyły się Warsztaty Polowe zorganizowane przez Stację Doświadczalnej Oceny Odmian w Świebodzinie oraz Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Kalsku.
Podczas Warsztatów rolnicy mieli możliwość zapoznania się z odmianami roślin uprawnych biorących udział w badaniach PDOiR oraz z Listą Odmian Zalecanych do uprawy w województwie lubuskim – pszenicy ozimej i jarej, pszenżyta ozimego i jarego, jęczmienia ozimego i jarego, owsa, rzepaku ozimego, ziemniaków wszystkich grup wczesności, grochu siewnego oraz soi.

Bogatą ofertę zaprezentowały firmy: BAYER, CALDENA, KWS Lochow, Hodowla Roślin Strzelce, Agro - Biznes, FarmSaat, Intermag, Prograin Zia. Zaprezentowała się również firma ubezpieczeniowa Agencja Ubezpieczeniowa BEMI oraz bank BGŻ BNP Paribas.

Odbyła się wystawa maszyn rolniczych - PHU Zawadzka - dealer firmy John Deere.

Doradztwa w zakresie technologii upraw udzielali pracownicy Lubuskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego i stacji oceny odmian.

Mimo zmiennej aury warsztaty odwiedziła liczna grupa rolników z województwa lubuskiego, którzy z ciekawością zwiedzili poletka doświadczalne i zapoznali się z prezentacją technologii ochrony roślin.

lodr   

Tekst: Sylwia Bodnar

Foto: Julita Chylińska-Kasza, Łukasz Kuskowski
© 2015 Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Please publish modules in offcanvas position.