- Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Kalsk 91, 66-100 Sulechów,
- Oddział w Lubniewicach, Glisno 123, 69-210 Lubniewice

(+48) 68 385 20 91
sekretariat@lodr.pl

Super User
Kategoria:

 

,,Nowe rozwiązania w produkcji roślinnej’’ to tematyka powiatowego szkolenia, które odbyło się 8 lutego 2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipinkach Łużyckich.

Swoją wiedzą i ogromnym doświadczeniem podzielili się z uczestnikami: Paweł Rosolski przedstawiciel firmy Bayer Sp. z o.o., Małgorzata Piłka przedstawiciel firmy Flora Sp. z o.o., Piotr Marciniak przedstawiciel firmy Scandagra Sp. z o.o., Rafał Lewandowski z Okręgowej Stacji Chemiczno Rolniczej w Gorzowie Wlkp. oraz Paweł Frankiewicz z PZU.

Omówiono kompletny program efektywnej i bezpiecznej ochrony produkcji roślin. Przedstawione zostały nowoczesne środki ochrony roślin, ale również wiedza o ochronie roślin zgodna z Dobrą Praktyką Rolniczą. Uczestnicy szkolenia otrzymali niezbędne wiadomości w zakresie całej technologii uprawy zbóż, rzepaku i kukurydzy oraz jak należy sobie radzić z anomaliami pogodowymi i utrzymaniem upraw wolnych od chwastów i szkodników. Podzielono się również wiedzą w zakresie analizy chemicznej gleby i odpowiedniego nawożenia i jak ważną role w prawidłowym nawożeniu odgrywa informacja o zasobności gleby w podstawowe składniki pokarmowe.

Uczestnicy mieli też możliwość pogłębienia swojej wiedzy dotyczącej ubezpieczeń obowiązkowych dla rolników. Należy pamiętać, że niezależnie od tego czy ubezpieczenie jest obowiązkowe, czy nie warto się jednak ubezpieczyć. Zabezpieczenie prowadzonego gospodarstwa rolnego przed negatywnymi skutkami zdarzeń losowych jest ważnym priorytetem każdego rolnika.

Otrzymana wiedza w trakcie szkolenia będzie z pewnością wykorzystana przez rolników w ich gospodarstwach.

  • szkolenie_nowe_rozwiazania_2017
  • szkolenie_nowe_rozwiazania_2017_02
  • szkolenie_nowe_rozwiazania_2017_03
  • szkolenie_nowe_rozwiazania_2017_04
  • szkolenie_nowe_rozwiazania_2017_05
  • szkolenie_nowe_rozwiazania_2017_06
  • szkolenie_nowe_rozwiazania_2017_07
  • szkolenie_nowe_rozwiazania_2017_08
lodr

Tekst: Ilona Wróbel-Chomicz

Foto. Edyta Gardaszewska

PZDR Żary