- Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Kalsk 91, 66-100 Sulechów,
- Oddział w Lubniewicach, Glisno 123, 69-210 Lubniewice

(+48) 68 385 20 91
sekretariat@lodr.pl

Rafał Szklarz
Kategoria:

MRiRW small

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi organizuje ogólnopolski konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych w ramach projektu „Odpoczywaj na Wsi”. Celem konkursu jest m. in. promowanie wśród uczniów wypoczynku na polskiej wsi i kreowanie wizerunku obszarów wiejskich jako turystycznego rynku oferującego zróżnicowane i całoroczne atrakcje.

Konkurs będzie przebiegał w trzech etapach: szkolnym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Zadaniem konkursowym jest wykonanie pracy plastycznej w formacie A3 w dowolnej technice (rysunek, malarstwo, grafika) na temat wypoczynku na polskiej wsi, w szczególności z uwzględnieniem walorów naturalnych, dziedzictwa kulturowego i kulinarnego oraz różnorodności przyrodniczej obszarów wiejskich. Planowany termin realizacji konkursu to III-IV kwartał 2019 r.

Informacja dotycząca konkursu zostanie przekazana za pośrednictwem wojewódzkich kuratorów oświaty do dyrektorów szkół podstawowych w całej Polsce. Powołana przez dyrektora szkolna komisja konkursowa dokona wyboru trzech prac w każdej grupie wiekowej i przekaże do 21 września 2019 r. wyróżnione prace do Wojewódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w województwie na terenie którego leży szkoła. Zadaniem dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego jest wyłonienie po trzech laureatów w dwóch grupach wiekowych i przekazanie do dnia 18 października 2019 r. do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi wyróżnionych prac. Poniżej szczegółowy regulamin konkursu „Odpoczywaj na Wsi”.

Informacji udziela: Maciej Woźniak, Dział Metodyki Doradztwa, Szkoleń i Wydawnictw, tel. 68 385 28 68 wew. 319, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

DO POBRANIA
- regulamin
- karta zgłoszenia