- Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Kalsk 91, 66-100 Sulechów,
- Oddział w Lubniewicach, Glisno 123, 69-210 Lubniewice

(+48) 68 385 20 91
sekretariat@lodr.pl

Rafał Szklarz
Kategoria:

          W dniach 9-10 czerwca 2018 r. odbyła się w Sielinku k/Opalenicy I Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych. We współpracy z głównym organizatorem wydarzenia: Wielkopolskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Poznaniu oraz z Ośrodkami Doradztwa Rolniczego z województw dolnośląskiego, łódzkiego oraz śląskiego w realizacji ww. przedsięwzięcia uczestniczył Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Wspólnymi siłami udało się zorganizować imprezę o ponadregionalnym zasięgu i zachęcić 95 wystawców do udziału w I Regionalnej Wystawie Zwierząt Hodowlanych. Na ringu głównym oraz na parkurze podczas wystawy hodowcy zaprezentowali swoje osiągnięcia i rezultaty konsekwentnie prowadzonej pracy hodowlanej i efekty jej wieloletniej kontynuacji. Komisje Sędziowskie (reprezentanci Branżowych Związków Hodowlanych poszczególnych gatunków) doceniły wysiłek i zaangażowanie wystawców, szczególnie tych, których zwierzęta zostały wyróżnione, zgodnie z zatwierdzonym regulaminem, tytułami: czempiona, wiceczempiona i superczempiona I Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych. Dodatkowo Komisje przyznały hodowcom i wystawcom z województw: dolnośląskiego, lubuskiego, łódzkiego, śląskiego oraz wielkopolskiego nagrody specjalne (pieniężne) za najpiękniejsze i najwyżej „wypunktowane” za pokrój, pielęgnację oraz wyniki wartości użytkowej – zwierzęta. Nagrody w konkursie zostały przyznane w ramach realizowanej operacji KSOW, zat. „Promocja materiału hodowlanego o wysokim potencjale genetycznym siedmiu gatunków zwierząt z województw Zachodniej i Południowej Polski na I Regionalnej Wystawie Zwierząt Hodowlanych w Sielinku”.

W przeprowadzonym konkursie nagrodę otrzymali także następujący przedstawiciele naszego województwa:

  1.  Hodowla Zwierząt Zarodowych Osowa Sień Sp. z o.o. z Przyczyny Górnej, w kategorii bydło mleczne: za krowę w II laktacji rasy polskiej holsztyno-fryzyjskiej,
  2. Pan Krzysztof Pulkowski z Nowin Wielkich, w kategorii bydło mięsne: za buhaja powyżej 24 miesięcy rasy Blonde d’Aquitaine,
  3. Pan Przemysław Olejnik ze Zwierzyna, w kategorii konie: za klacz rasy polski koń szlachetny półkrwi o nazwie Dalaja,


W imieniu Lubuskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego wraz z indywidualnymi gratulacjami za wyróżnienia przekazała Dyrektor Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu - Wiesława Nowak.

Naszym reprezentantom oraz pozostałym uczestnikom gratulujemy uzyskanych w pracy hodowlanej wyników oraz dziękujemy za dotychczasową współpracę i uczestnictwo w wystawie. Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych.

Realizowana w Sielinku operacja o ponadregionalnym zasięgu wzbudziła ogromne zainteresowanie, przede wszystkim wśród rolników i specjalistów z branży. Potwierdziła ją liczba osób zwiedzających ekspozycję oraz uczestniczących w pokazie zwierząt (ok. 15 tys.) Szczegółową informację o wystawie oraz nt. wyników konkursu można uzyskać na stronie Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.
Zapraszamy do zapoznania się z reportażem - link poniżej

Więcej informacji na stronie Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego - kliknij aby przeczytać