- Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Kalsk 91, 66-100 Sulechów,
- Oddział w Lubniewicach, Glisno 123, 69-210 Lubniewice

(+48) 68 385 20 91
sekretariat@lodr.pl

Maciej Woźniak
Kategoria:

fdpa

Program Czyste Powietrze to program bardzo ważny dla środowiska naturalnego naszego kraju ale również dla mieszkańców obszarów wiejskich, którzy mają szanse otrzymać dofinansowanie.

Jest to ogólnopolski program wsparcia finansowego na wymianę źródeł ciepła. Jego celem głównym jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych.

Narzędziem w osiągnięciu celu jest dofinansowanie przedsięwzięć realizowanych przez beneficjentów uprawnionych do podstawowego poziomu dofinansowania oraz beneficjentów uprawnionych do podwyższonego poziomu dofinansowania.

O programie „Czyste Powietrze”, szczególnie o nowościach, NFOŚiGW informuje zawsze w aktualnościach na dedykowanej stronie www:

www.czystepowietrze.gov.pl/aktualnosci/, z czego najważniejsze w 2020 roku, to te:

- www.czystepowietrze.gov.pl/wyzsze-dotacje-i-wieksza-wspolpraca-z-gminami-rusza-druga-czesc-programu-czyste-powietrze-2-0/

- www.czystepowietrze.gov.pl/w-programie-czyste-powietrze-bedzie-latwiej-kwalifikowac-zielone-urzadzenia-i-materialy/

- www.czystepowietrze.gov.pl/kalkulator-grubosci-izolacji-nowe-narzedzie-dla-wnioskodawcow-czystego-powietrza/

- www.czystepowietrze.gov.pl/czyste-powietrze-e-wnioski-bez-wychodzenia-z-domu/

- www.czystepowietrze.gov.pl/rusza-program-czyste-powietrze-2-0/

Ponadto cennym źródłem informacji o programie jest Akademia Czystego Powietrza, dostępna do obejrzenia tutaj: www.czystepowietrze.gov.pl/akademiaczystegopowietrza/, a dla bardziej wnikliwych przygotowane są prezentacje dt. tematów z poszczególnych odcinków (dostępne są do pobrania w tej zakładce: www.czystepowietrze.gov.pl/do-pobrania/).

W tej samej ww. zakładce znajduje się też lektura obowiązkowa dla niewtajemniczonych w program, czyli przygotowane przez MKiŚ, zaktualizowane o II część programu: ulotka i broszura o Czystym Powietrzu (wersja elektroniczna do pobrania).

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej