- Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Kalsk 91, 66-100 Sulechów,
- Oddział w Lubniewicach, Glisno 123, 69-210 Lubniewice

(+48) 68 385 20 91
sekretariat@lodr.pl

Rafał Szklarz
Kategoria:

baner

W dniu 4 grudnia 2018 roku w Lubuskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Kalsku odbędzie się szkolenie na temat: Rozwijanie usług opiekuńczych na terenach wiejskich.
Szkolenie jest kontynuacją działań CDR O/Kraków podejmowanych na rzecz rozwoju idei rolnictwa społecznego w Polsce, na terenach wiejskich. Jego celem jest zapoznanie uczestników z formą działalności, jaką może stać się gospodarstwo opiekuńcze.
Skierowane jest do doradców LODR oraz osób zainteresowanym w/w tematem.

Zgodnie z koncepcją wypracowana przez zespół CDR O/Kraków, gospodarstwo opiekuńcze to forma wsparcia w zakresie opieki i integracji społecznej w ramach gospodarstwa prowadzącego działalność rolniczą. Usługi oferowane w gospodarstwie opiekuńczym muszą być świadczone w oparciu o infrastrukturę i zasoby gospodarstwa, umożliwiając prowadzenie agroterapii. Upatruje się szans rozwoju szczególnie dla gospodarstw opiekuńczych, w których świadczone będą usługi dla osób starszych.

Szkolenie poprowadzi Konrad Stępnik – specjalista CDR Brwinów O/Kraków, kierownik Dz. Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Proszę o wytypowanie dwóch specjalistów z każdego rejonu do uczestnictwa w szkoleniu oraz zainteresowanych mieszkańców obszarów wiejskich.
Początek szkolenia godz. 10.00
Uczestnikom zapewniamy serwis kawowy i obiad.

Uczestnictwo w szkoleniu proszę zgłaszać do dnia 28.11.2018 r. na adres:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel. 513 980 897; 68 385 20 91 w.321