- Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Kalsk 91, 66-100 Sulechów,
- Oddział w Lubniewicach, Glisno 123, 69-210 Lubniewice

(+48) 68 385 20 91
sekretariat@lodr.pl

Grażyna Nowakowska
Kategoria:

uelodrksowprow

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Materiał opracowany przez Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.
Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej
„Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Wieś to przestrzeń, spokój, piękne krajobrazy, nieskażona przyroda, smaki natury, swoboda i bezpieczeństwo. Pobyt na wsi gwarantuje wypoczynek bez ścisku, tłoku, gwaru tak bardzo niepożądanych w dzisiejszych niespokojnych i niezdrowych czasach. Na wakacje ze smakiem, polem, łąką i lasem zapraszają gospodarstwa agroturystyczne. W naszym województwie gospodarstwa agroturystyczne proponują niezwykle bogatą ofertę pobytową, gwarantują wypoczynek w kameralnej atmosferze, bezpośredni kontakt z rodziną wiejską i gospodarstwem. Dają możliwość poznania kultury regionu, rodziny, gościnności i niezwykłych smaków. Kontakt ze zwierzętami i zajęcia rolnicze dostarczają nie tylko wiedzy ale i niesamowitych wrażeń.

Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Kalsku od wielu lat stara się odkrywać i prezentować Państwu najładniejsze i najatrakcyjniejsze gospodarstwa oferujące wypoczynek na wsi. W tym roku zorganizowaliśmy 12 edycję konkursu pn.: Najładniejsze gospodarstwo agroturystyczne województwa lubuskiego. Konkurs zrealizowany został z udziałem: środków własnych LODR, przy wsparciu środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2021”, oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddziału Regionalnego w Zielonej Górze.

Jego głównym celem było wyłonienie najładniejszego gospodarstwa agroturystycznego, spośród wszystkich biorących udział w konkursie w 2021 roku, działającego na terenie naszego województwa.

Tytuł Najładniejszego gospodarstwa agroturystycznego województwa lubuskiego w 2021 roku I miejsce przyznano gospodarstwu agroturystycznemu Rodzina Aulich Gospodarstwo Agroturystyczne Pawła Aulicha, Gryżyna - powitat krośnieński, gmina Bytnica Dalsza ocena konkursowa wypadła następująco:
II miejsce – Gospodarstwo agroturystyczne Zagroda Edukacyjna Koziołek Suchodołek w nowej zagrodzie Jolanty Filipowicz, Suchodół - powiat żarski, gmina Brody
III miejsce – Gospodarstwo agroturystyczne Winnica Mozów Roberta Kucunia, Mozów, powiat zielonogórski, gmina Sulechów

Wyróżnienia otrzymały:
1. Gospodarstwo rolno-agroturystyczne Zagroda Edukacyjna „Dereniówka” Grażyny Dereń, Lubiechnia Wielka, powiat słubicki, gmina Rzepin,
2. Gospodarstwo agroturystyczne Firma Maya Janusza Bicza, Gorzyca, powiat międyrzecki, gmina Międzyrzecz,
3. Ranczo Agroturystyka Śliwnik Sylwestra Długosza, Śliwnik, powiat żagański, gmina Małomice.

Gospodarstwo wyróżnione zostało przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Zielonej Górze

Podziękowania za uczestnictwo otrzymały:
1. Agroturystyka nad Drawą Włodzimierza Kujawskiego, Przeborowo, powiat strzelecko drezdenecki, gmina Drezdenko,
2. Dom Pod Sosnami Anety Mazurek, Gręzawa, powiat żarski, gmina Tuplice,
3. Kwatera pod lasem Stanisława Owsianko, Biedrzychowice Dolne, powiat żarski, gmina Żary,
4. Leśniczówka Złoty Potok Marka Cichowskiego, Złoty Potok, powiat świebodziński, gmina Skąpe.

Laureaci konkursu i wyróżnione gospodarstwa otrzymały nagrody pieniężne ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego Departament Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Sekretariat Regionalny KSOW. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Oddział Regionalny w Zielonej Górze ufundowała nagrodę specjalną dla gospodarstwa, w którym w sposób szczególny przestrzegane są podstawowe zasady bezpieczeństwa higieny i ochrony zdrowia; Dyrektor Lubuskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego ufundował nagrody rzeczowe dla pozostałych uczestników konkursu. Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród jego laureatom odbyło się podczas XI Lubuskiego Kiermaszu Ogrodniczego w dniu 19 września 2021 r., w Kalsku.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w rywalizacji, życząc wielu sympatycznych turystów. Turystom zaś, życzymy wyjątkowych i miłych wspomnień z pobytu w gospodarstwach agroturystycznych województwa lubuskiego. Zapraszamy i zachęcamy do odwiedzania Ziemi Lubuskiej i odpoczynku u lubuskich gospodarzy.

Na stronie internetowej: www.lodr.pl, w zakładce: gospodarstwa agroturystyczne, można uzyskać informacje na temat gospodarstw agroturystycznych działających na terenie naszego województwa, które wyraziły zgodę na zamieszczenie tych informacji.

 

 

Rodzina Aulich Gospodarstwo Agroturystyczne

 

 

 

Gospodarstwo agroturystyczne Zagroda Edukacyjna Koziołek Suchodołek

 

 

 

Gospodarstwo agroturystyczne Winnica Mozów

 

 

 

Gospodarstwo rolno-agroturystyczne Zagroda Edukacyjna „Dereniówka”

 

 

 

Gospodarstwo agroturystyczne Firma Maya

 

 

 

Ranczo Agroturystyka Śliwnik Sylwestra Długosza

 

 

 

Agroturystyka nad Drawą Włodzimierza Kujawskiego, Przeborowo

 

 

 

Dom Pod Sosnami Anety Mazurek, Gręzawa

 

 

 

Kwatera pod lasem Stanisława Owsianko

 

 

 

Leśniczówka Złoty Potok Marka Cichowskiego